Jsme největší výrobce osvětlení v České republice a jeden z největších výrobců ve střední a východní Evropě.
 
Společnost MODUS si je plně vědoma nutnosti podpořit výrobu v Evropě a získat materiálovou nezávislost na Číně. Z tohoto důvodu nabízíme rodiny svítidel, které jsou vyráběny z materiálu "NO-CHINA". Tímto chceme podpořit výrobce materiálů v jiných státech než v autoritativní a nesvobodné Číně. 
 
Společně s tím cítíme povinnost pomoci českému zdravotnictví, které je aktuálně pod tlakem čínského viru (chcete-li, říkejme mu COVID-19), a tak z každého takového svítidla darujeme 25 CZK nemocnici v České Lípě.
 
MODUS = S HRDOSTÍ VYROBENO V ČESKĚ REPUBLICE.

Vlastníme například tyto výrobní technologie:

Laserové dělení plechů 

 
Pro přípravu plechů využíváme rychlé lasery ze Švýcarska. Mezi hlavní přednosti patří rychlost, přesnost a nízká zátěž pro životní prostředí (ekologie). V současné době máme 3 laserová centra, tyto stroje jsou doplněny jedním strojem Finn-power (starší technologie).

Automaty pro osazování LED 

 
Vyrábíme si vlastní LED moduly pro použití v našich svítidlech. Tím získáváme uvolněné ruce pro vývoj (flexibilita) a máme kontrolu nad kvalitou a provedením osazení čipů. Pro osazení využiváme čipy od společností OSRAM a SAMSUNG. V současné době máme tři osazovací automaty od společnosti SAMSUNG. 

Automatické tvarování plechů

 
Plechové korpusy svítidel dostávají tvar na třech ohýbacích centrech SALVAGNINI. Předností této technologie je rychlost a je zaručeno, že korpus každého svítidla je na milimetr stejný.

Drátovací automaty 

 
Pro výrobní zakázky většího rozsahu používáme dva drátovací automaty od společnosti BJB. Každé svítidlo z drátovacího automatu je po prodrátování zkoušeno na funkčnost.

Linková výroba

 
Pro výrobní zakázky středního rozsahu je využívána klasické linková výroba (jeden pracovník = jedna výrobní operace). V současnosti máme 9 linek pro finální kompletaci svítidla. Každé svítidlo je na poslední pozici linky zkoušeno na funkčnost.

Stolová montáž

 
Pro zakázky menšího rozsahu nebo výrobu svítidel složitějších na prodrátovaní (například osazení nouzovým modulem) je využiváno stolové montáže = jeden pracovník kompletuje svítidlo od začátku do konce. Každé svítidlo je testováno na funkčnost.

Automatická lakovna

 
Lakování svítidel probíhá buď na plně automatické lince - jedná se o bílou nebo šedou finální úpravu svítidla. V případě požadavku na atypickou barvu je využiváno lakování v manuální lakovně. 

Výroba optických systémů pro LED panely

 
Jako jedni z mála výrobců svítidel v Evropě vyrábíme LED panely kompletně v našem výrobním závodě. K tomu je nutno vyrobit i speciální optický systém, který se stará o homogenitu LED panelu.  

Vývoj svítidel

 
Vývoj LED svítidel jde rychle dopředu, jako moderní firma si toto uvědomujeme a přinášíme na trh nové typy svítidel. Kromě vývoje "katalogových" svítidel vyvíjíme i svítidla speciálně určená do projektu (např. atypický rozměr svítidla, atypický způsob montáže...)

 

Díky těmto moderním technologiím a zkušeného personálu vyrábíme každý týden více než 25.000 ks svítidel. 

 

 

Důležitý je pro nás kvalitní produkt, máme tedy i několik testovacích zařízení:

 

 
Světelně-technickou laboratoř pro měření světelného tok, teploty chromatičnosti, a v neposlední řadě také křivek svítivost /tvorba LDT dat/

 

 
Laboratoř pro zkoušení IP (prach, voda)