Společnost MODUS je největší výrobce svítidel v České republice, a taktéž patří mezi nejvýraznější výrobce tohoto odvětví v Evropě. Záměstnává necelých 400 zaměstanců.
Obratově přesahuje hranici jedné miliardy korun.
 
Vzhledem k velkému vývoji posledních let – především díky nástupu LED technologie do osvětlovací techniky, je pro nás vývoj a výzkum (dále VaV) klíčovým prvkem v našem oboru podnikání.
 
Vzhledem k organizační struktuře nemáme vývoj umístěn pouze na jednom místě, ale dokonce na místech dvou. Vzhledem k moderním komunikačním možnostem dnešní doby není oddělení VaV na dvou místech problémem, stejně tak jako je tomu u nadnárodních společností.
 
VaV v České Lípě (výrobní závod) disponuje profesionálním vývojovým SW pro konstrukci svítidel.
 
Dále je v tomto oddělení umístěna laboratoř na IP krytí, testujeme vodou a prachem.
 
VaV v Jinočanech disponuje přímým kontaktem se zákazníky (je zde umístěna obchodní centrála společnosti) a tak poskytuje celé firmě informace o tom jaké jsou aktuální požadavky trhu. Dále je zde umístěna fotometrická laboratoř – kde jsou všechna nově připravovaná svítidla měřena a v nutnosti úpravy je prototyp předělán. Právě fotometrická laboratoř je v dnešní době velmi nutným zařízením pro další vývoj – stále jsou vyvíjeny nové generace LED čipů, a tak je nutno na tento stav flexibilně reagovat.
 
V oddělení VaV Česká Lípa je zaměstnáno přes 10 pracovníků.
V oddělení VaV Jinočany jsou zaměstnáni 2 pracovníci.
 
Samozřejmostí je těsná spolupráce s dalšími odděleními společnosti, namátkou lze jmenovat oddělení elektro, konstrukce, marketingu….

Na projekt Vysoce účinný inovovaný optický systém pro LED svítidla společnosti MODUS, spol. s r.o. je poskytována finanční podpora Evropské unie.

Vývoj optického systémuSOFT_special.JPGholders.JPG

Ke stažení

Vývoj nového optického systému74.37 KB[stáhnout]